Mad Clinic

Ciekawostki, informacje o medycynie estetycznej

Zapraszam do lektury Prawdy i mity o zabiegach z kwasem hialuronowym

Żegnajcie złudzenia, młodość nie jest wieczna, a nasza skóra  sama nie oprze się upływowi czasu. 

Pomóc nam może współczesna medycyna, która niesie wiele rozwiązań, aby piękny i estetyczny wygląd zachować jak najdłużej. Jednym z częściej stosowanych zabiegów jest aplikacja kwasu hialuronowego w miejsce, które chcemy skorygować:  bruzdy, zmarszczki, usta...

Pracując w klinice medycyny estetycznej, zetknęłam się kilkoma, powtarzającymi się obawami, co do stosowania kwasu hialuronowego. Poniżej pragnę się odnieść do tych, najczęściej zgłaszanych przez naszych Klientów i Klientki.
Zapraszam do lektury  Prawdy i mity o zabiegach z kwasem hialuronowym
Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego polega na wstrzyknięciu preparatu bezpośrednio w miejsce, które chcemy skorygować – wypełnić zmarszczki, nawilżyć czy poprawić np. kontur ust. Nowej generacji produkty dają szeroki zakres możliwości i są przy tym bezpieczne dla zdrowia. Jednak często przed podjęciem ostatecznej decyzji o wizycie w gabinecie estetycznym pojawiają się obawy – czy cały proces będzie bolesny, jakie będą efekty i czy to na pewno jest właściwa metoda? Zamiast rezygnować z lepszego wyglądu, warto rozwiać wszelkie wątpliwości, konsultując się ze specjalistą.


BOLI -  MIT

Jest spora liczba Pań  i Panów, którzy chętnie skorzystali by z tej formy zabiegu ale na widok igły, ogarniają ich dreszcze przerażenia. Niesłusznie! Współczesna medycyna pozwala skutecznie zapobiegać bólowi. W MaD Clinic stosujemy kremy i maści znieczulające, znieczulenie stomatologiczne (przy korekcie ust), w razie potrzeby dodajemy do preparatów lidokainę, która skutecznie znieczuli i zniweluje uczucie pieczenia przy wstrzykiwaniu co bardziej „piekących” preparatów.


BĘDĘ MIAŁ/MIAŁA NIENATURALNE RYSY TWARZY, WYDĘTE USTA -  MIT

Wielu z naszych pacjentów obawia się efektu tzw. glonojada – czyli nadmiernie wielkich ust, czy rysów twarzy świadczących o niedawnym odwiedzeniu kliniki medycyny estetycznej. Niesłusznie!.
Prawidłowe podanie kwasu hialuronowego, właściwego dla danego obszaru skóry, oraz właściwe podejście lekarza „lepiej podać mniej preparatu i podczas wizyty kontrolnej (za około 14 dni) ewentualnie dostrzyknąć odrobinę kwasu”,  skutecznie zapobiegnie nienaturalnemu wyglądowi.
Po zabiegu – szczególnie po ostrzyknięciu ust skóra rzeczywiście jest obrzmiała i zaczerwieniona, ale te zmiany powinny zanikać już  kolejnej dobie, a w ciągu kilku kolejnych dni ustąpić zupełnie.


KWAS HIALURONOWY UCZULA  - MIT

Doniesienia naukowe potwierdzają, że kwas hialuronowy nie uczula, uczulać mogą zawarte w preparacie wypełniacze i czynniki sieciujące. Kwas hialuronowy to substancja fizjologiczną i biozgodna, więc bezpieczna. Chociaż dziś wiadomo, że uczulać może niemal wszystko, w przypadku kwasu hialuronowego ryzyko jest znikome.  Jednakże, w przypadku zgłoszenia pacjenta o alergii na konkretny składnik preparatu, lekarz wykonuje próbę uczuleniową. 
Ponadto, w MaD Clinic stosujemy preparaty najwyższej jakości, w których czynniki alergizujące zredukowane są do minimum.


EFEKTY SĄ WIDOCZNE JUŻ PO PIERWSZYM ZABIEGU – PRAWDA

Efekty aplikacji kwasu hialuronowego zazwyczaj są widoczne już po około 10 – 14 dniach i utrzymują się od pół roku do nawet  półtora! Zależy to od gęstości i jakości stosowanego preparatu.
Jeśli zmarszczki są głębokie, może być konieczne uzupełnienie i dostrzyknięcie preparatu. 
Kwas hialuronowy ponadto rozkładając  się w skórze pobudza produkcję naszego „wewnętrznego” kwasu hialuronowego. Dzięki temu zabiegi dają długofalowe korzyści, co potwierdza się na przykładzie naszych pacjentów, u których kolejne zabiegi wykonujemy w coraz dłuższych odstępach czasu.