Mad Clinic

Wypełnianie zmarszczek i wolumetria

Dojrzałość to wspaniały stan, osiągnęliśmy już równowagę wewnętrzną, stabilizację finansową, dzieci powoli stają się dorosłe.
Jednakże pewne procesy zdają się być nieuniknione – w trakcie starzenia skóry, już po 30-tym roku życia, powoli dochodzi do zaniku tkanki podporowej skóry (tkanki tłuszczowej). Najbardziej narażona na ubytek jest środkowa okolica twarzy (skronie, policzki, okolica nosowo-wargowa oraz kąciki ust). Na skutek tego dochodzi do zmiany harmonijnego owalu twarzy. Policzki ulegają zapadnięciu, rysy twarzy stają się zaostrzone, natomiast nadmiar skóry nieestetycznie opada.
Nieuniknione procesy? Medycyna estetyczna ma na to prosty sposób.
Lifting wolumetryczny pozwala uzyskać idealny kontur twarzy. Poprawia jej owal oraz niedoskonałości wiotczejącej skóry z charakterystycznymi zmarszczkami głębokimi lub bruzdami. 
W celu wykonania liftingu wolumetrycznego stosuje się kwas hialuronowy usieciowany dający długotrwałe efekty zabiegu. Przy pomocy usieciowanego kwasu hialuronowego modelowany jest kontur twarzy, uwidoczniony kontur ust, niwelowane są głębokie zmarszczki i bruzdy jak również wypełniana jest tzw. "dolina łez". Szczególnie istotne jest uzupełnienie utraconych objętości w okolicy policzków i dolnej części twarzy. 
Usta również mogą zostać wymodelowane tak, aby wyglądały dużo lepiej, ale w sposób naturalny. Wypełnienie konturu ust spłyca oraz zapobiega pogłębianiu się zmarszczek palacza.