Mad Clinic

Stomatologia

Jeśli dotąd Ty lub Twoje dziecko obawiało się wizyty u dentysty zrób pierwszy krok i przekonaj się jak wygląda nowoczesne leczenie zębów. Gabinet Stomatologii Rodzinnej TransDent działa od 2003 r. W placówce szczególny nacisk kładzie się na ciągłe doskonalenie metod i środków, ustawiczne kształcenie i podnoszenie kwalifikacji, indywidualne podejście do pacjenta - malucha i dorosłego, zintegrowane leczenie, brak bólu przy wykonywanych zabiegach.

Stomatologia Rodzinna TransDent pragnie służyć Państwu ogromnym, nabytym w ciągu 10 lat pracy doświadczeniem w leczeniu zębów dzieci od 1-go roku życia i dorosłych - bez bólu i stresu.

Założycielka TransDentu, Magda Dąbrowska jest doświadczonym lekarzem stomatologiem, stypendystą Oregon State University i Kluczowym Edukatorem Uniwersyteckim firmy Ultradent Inc. Salt Lake City. Obecnie, w MaD Clinic prowadzi szkolenia i warsztaty dla lekarzy.

Dewizją naszej placówki jest nieustanne doskonalenie wiedzy i umiejętności personelu medycznego i pomocniczego. Lekarze regularnie biorą udział w kursach podnoszących kwalifikacje typowo medyczne jak: laseroterapia, implantologia, protetyka, chirurgia i inne, ale kierownictwo placówki dba również o szkolenia typu „miękkiego”: psychologia pacjenta, udzielanie pierwszej pomocy pacjentowi i jego zabezpieczenie.

Co sprawia, że Państwo mogą zaufać nam i powierzyć siebie i swoje pociechy pod naszą opiekę?

Wiedza, fachowość i doświadczenie sprawią, iż poczują się Państwo bezpiecznie bez względu na sytuację. Trafnym diagnozom i skutecznemu leczeniu służy sprzęt najnowszej generacji, uzupełniany systematycznie o nowinki techniczne.


Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza pomaga zachować naturalnie piękny uśmiech przez całe życie. Aby uniknąć powszechnych chorób uzębienia, takich jak próchnica czy paradentoza należy regularnie kontrolować stan zębów i dokonywać niezbędnego leczenia. Powszechnie znany jest fakt, że zapobieganie chorobom jest tańsze i skuteczniejsze niż późniejsze leczenie.

Jeśli już jednak zdarzy się ubytek w zębie, czyli tak zwana dziurka, nasi specjalisci dysponując najnowocześniejszym sprzętem i doświadczeniem , pomogą Państwu w każdej dolegliwości.

Lekarze placówki pracując od długiego czasu zetknęli się z najtrudniejszymi przypadkami chorób zębów i przyzębia, tak że mogą Państwo być pewni, że i Państwa problem będzie rozwiązany, a leczenie skuteczne.

Leczenie kanałowe – endodoncja

Bardzo ważną gałęzią leczenia zachowawczego jest endodoncja- czyli leczenie kanałowe. Dzięki stosowaniu przez nas najnowocześniejszych metod leczenia , oferujemy naszym pacjentom najwyższy poziom usług, nawet w najtrudniejszych warunkach. Ciągły rozwój naszych umiejętności gwarantuje skuteczność wyleczenia zęba, który jeszcze nie tak dawno zostałby usunięty.


Leczenie dzieci

Wizyta dziecka u stomatologa, zwłaszcza pierwsza wizyta w życiu to ogromny stres dla małego pacjenta i jego rodziców.

W naszej placówce staramy zapewnić najwyższy komfort i poczucie bezpieczeństwa każdemu maluchowi. Lekarze – mający wiedzę praktyczną i teoretyczną na temat psychologii dzieciecej, starają się zaprzyjaźnić z dzieckiem, opowiedzieć mu o tym, co je czeka w sposób ciekawy i interesujący. Do małego pacjenta należy wybór koloru śliniaczka, a nawet koloru plomby. Po leczeniu dzielny mały człowiek otrzymuje nagrodę.

Warto zapobiec rozwoju próchnicy systematycznymi wizytami u stomatologa już od najmłodszych lat.


Protetyka

Zdajemy sobie sprawę, że piękne, zdrowe zęby wpływają na postrzeganie naszej twarzy jako atrakcyjnej. Braki w uzębieniu sprawiają zapadanie policzków i ust, twarz wygląda starzej. Dlatego dokładamy wszelkich starań, by uzupełnianie brakujących zębów, jak i naprawa protez, spełniały Państwa oczekiwania. Naszym celem w leczeniu protetycznym jest przede wszystkim poprawa wyglądu uzębienia naszych pacjentów oraz przywrócenie utraconych funkcji narządu żucia.

Współpracujemy wyłącznie z renomowanymi firmami. Prace protetyczne dla naszych pacjentów wykonywane są przez najlepszych techników, przy użyciu nowatorskich i bezpiecznych technologii.


Implantologia

W MaD Clinic przeprowadzamy pełen zakres leczenia w obrębie implantologii stomatologicznej. Swoją pracę opieramy na najważniejszych systemach, stosowanych na całym świecie, które posiadają wieloletnią dokumentację medyczną i cieszą się doskonałą opinią. Co ważne, dają one pełen zakres możliwości wykonywania wszystkich wariantów rozwiązań protetycznych – od pojedynczych braków zębowych, do stałych uzupełnień w przypadku pacjentów bezzębnych.

W sytuacjach, kiedy implantacja wszczepów śródkostnych jest niemożliwa ze względu na brak warunków anatomicznych, przeprowadzamy leczenie implantologiczne z zastosowaniem zabiegów rekonstrukcji tkanki kostnej.

Nasza Klinika specjalizuje się zarówno w chirurgii kostnej – odtwórczej, jak i zabiegach z zakresu mikrochirurgii na tkankach miękkich błony śluzowej i jamy ustnej. Wskazaniem do tych zabiegów jest przygotowanie podłoża kostnego do prawidłowego umieszczenia implantów. Ponadto tego rodzaju leczenie wykonuje się także w celu poprawy warunków estetycznych uzupełnień protetycznych osadzanych na zębach własnych i wszczepach zębowychWykonywanie badania

 • ortodoncja - leczenie dzieci i dorosłych
 • leczenie zębów podczas ciąży
 • protetyka: protezy częściowe, całkowite, korony, mosty, wkłady koronowo-korzeniowe, protezy szkieletowe
 • stomatologia estetyczna: wybielanie zębów, wybielanie martwych zębów, odbudowa kompozytowa, licówki pełnoceramiczne, korony pełnoceramiczne
 • periodontologia: leczenie stanów zapalnych przyzębia, leczenie nieświeżego oddechu, leczenie zębów rozchwianych, Kiretaże zamknięte i otwarte, suplementacja braków kostnych materiałem kościotwórczym, sterowana regeneracja kości
 • chirurgia stomatologiczna: usuwanie zębów zatrzymanych, usuwanie ósemek, implantologia, sterowana regeneracja kości, rozszczepianie wyrostka zębowego, przemieszczanie nerwu trójdzielnego
 • leczenie dzieci: wizyty adaptacyjne, leczenie próchnicy, lakowanie zębów, ocena ortodontyczna, kwalifikacja do leczenia
 • profilaktyka: usuwanie kamienia nazębnego nad i poddziąsłowego, piaskowanie, fluoryzacja, higienizacja
 • leczenie zachowawcze: leczenie próchnicy, odbudowa zębów, leczenie endodontyczne, wzmocnienia zębów za pomocą wkładów standardowych i wykonywanych na miarę dla pacjenta

Przeprowadzane zabiegi

 • profilaktyka jamy ustnej
 • konsultacje stomatologiczne
 • zdjęcia rvg (radiowizjografia)
 • USG (szczególnie stawów skroniowo- żuchwowych, pomiary przepływów żylnych)
 • badania profilaktyczne
 • konsultacje chirurgiczne (z chirurgią szczękowo-twarzową włącznie)
 • konsultacje implantologiczne
 • konsultacje implantologiczno-protetyczne
 • konsultacje periodontologiczne
 • diagnostyka gnatologiczna (zaniżone zwarcie, nadmierne napięcie mięśni karku, szczęk i szyi)
 • diagnostyka z zakresu endodoncji