Zabieg rekomendowany – CGF (Concentrated Growth Factors)

Zabieg rekomendowany – CGF (Concentrated Growth Factors)

Zabieg rekomendowany – CGF (Concentrated Growth Factors)

Źródło piękna jest w Tobie!

Regeneracja czynnikami wzrostu i Twoimi komórkami macierzystymi

Pełna zgodność immunologiczna zapewnia pełne bezpieczeństwo

Najnowszą i najbezpieczniejszą terapią w nowo powstałym dziale medycyny – medycynie regeneracyjnej jest terapia z zastosowaniem komórek macierzystych pozyskanych z krwi obwodowej.

Jest to procedura przeniesiona do ambulatoriów z sal operacyjnych, wcześniej wykorzystywana w hematologii do kondycjonowania szpiku kostnego przed przeszczepem. Po takim „zaprzyjaźnieniu” szpiku dawcy z komórkami macierzystymi CD34 udawało się zmniejszyć dawki leków immunosupresyjnych nawet o połowę, co uznano za wielki sukces.

CD 34 to hematopoetyczne komórki macierzyste zdolne po odpowiedniej stymulacji przez czynniki wzrostu (również obecne w przygotowywanym preparacie) do tworzenia nowych pokoleń komórek danej tkanki. To jak małe powtórzenie dzieła stworzenia, bo zostajemy obdarowani czymś czego braki dotkliwie odczuwamy z powodu wieku lub choroby.

 

Jak wygląda zabieg?

Twoja własna krew  (ok. 40-50 ml) zostaje odwirowana w specjalnie zaprojektowanym separatorze komórkowym ( to właśnie on wyemigrował z sali operacyjnej :-))) Separator ma wbudowaną lampę zapewniającą pełną sterylizację powierzchni. Po zakończeniu cyklu  (ok. 25 min) uzyskujemy wysoko skoncentrowane czynniki wzrostu (gości odpowiedzialnych w naszym ciele za transport i logistykę) oraz komórki macierzyste.

Część uzyskanego w ten sposób preparatu poddajemy podgrzewaniu uzyskując żel z aktywowanych  albumin (Activated Plasma Albumin Gel). Następnie w żelu zawieszamy komórki macierzyste i wysoko skoncentrowane czynniki wzrostu.

Cała procedura przygotowania preparatu zajmuje w przybliżeniu godzinę.

 

Dlaczego zabieg jest wyjątkowy?

 • Tkanki, w które podajemy przygotowany preparat (skóra, stawy, zmiany zapalne) podlegają długotrwałej i w pełni naturalnej stymulacji , a następnie regenerują się idealnie zgodnie z metabolizmem danego pacjenta.
 • Następuje przywrócenie utraconej w wyniku choroby lub wieku wydolności.
 • Funkcja narządów staje się prawidłowa.
 • Zegar biologiczny cofa się.
 • Metoda wykorzystuje potencjał Twojej krwi, jest w 100% bezpieczna
 • Nie ma ryzyka alergii, powikłań i działań niepożądanych

Jakie są efekty zabiegu?

 • Poprawa ogólnej estetyki i przywrócenie młodości kondycjonowanych struktur (np. skóry)
 • Efekt wypełnienie i długotrwała stymulacja tkanek (uwalnianie czynników wzrostu jest powolne a nie lawinowe jak ma to miejsce przy stosowaniu osocza bogatopłytkowego)
 • CGF zwiększa skuteczność innych zabiegów medycyny i medycyny estetycznej wydłużając ich odczuwalne i widoczne efekty (koń napojony i nakarmiony zdecydowanie lepiej ciągnie wóz niż ten spragniony i głodny)

 

Nowość!!!

Regeneracja czynnikami wzrostu i Twoimi komórkami macierzystymi

 • Najnowsza i najbezpieczniejsza terapia w medycynie regeneracyjnej wykorzystująca wysoko skoncentrowane czynniki wzrostu oraz komórki macierzyste
 • Czynniki wzrostu i komórki macierzyste znajdują się w Twojej krwi, a ich zadanie to tworzenie nowych prawidłowo funkcjonujących komórek
 • To przełom w rewitalizacji i kondycjonowaniu skóry i innych tkanek! W sposób w pełni naturalny, całkowicie bezpieczny, bez ryzyka alergii czy powikłań