LIPOLIZA INIEKCYJNA WROCŁAW
Likwidowanie tkanki tłuszczowej (lipoliza iniekcyjna) – to nieinwazyjne modelowanie sylwetki i twarzy, polegające na podaniu za pomocą zastrzyków substancji powodującej rozpuszczanie komórek tłuszczowych. W miejscu wstrzyknięcia powstaje zamierzony i kontrolowany lekki stan zapalny tkanki tłuszczowej. „Obrzęknięte” komórki pękają. Uwolnione z nich tłuszcze przechodzą do krwi, a wraz z nią do wątroby, gdzie są rozkładane, a następnie wydalane z organizmu.
Lipoliza iniekcyjna
Zabieg lipolizy iniekcyjnej opiera się na iniekcji preparatu, który zawiera substancję aktywną – kwas deoksycholowy. Ten składnik działa na komórki tłuszczowe, powodując ich destrukcję i rozpuszczenie. Substancja aktywna oddziałuje również na sieć naczyń krwionośnych, co prowadzi do zmniejszenia krążenia w tkance tłuszczowej. Efektem jest stopniowe zmniejszanie się objętości tłuszczowej w traktowanej okolicy.
Zabieg lipolizy iniekcyjnej można przeprowadzić w renomowanych klinikach medycyny estetycznej, gdzie specjaliści z zakresu medycyny estetycznej i dermatologii wykonują ten zabieg. Przed przystąpieniem do zabiegu ważne jest skonsultowanie się z odpowiednim lekarzem, który oceni, czy dana osoba kwalifikuje się do przeprowadzenia lipolizy iniekcyjnej.
Choć lipoliza iniekcyjna jest stosunkowo bezpiecznym zabiegiem, istnieją pewne przeciwwskazania, które należy wziąć pod uwagę. Nie powinno się przeprowadzać zabiegu lipolizy iniekcyjnej w przypadku:
1. Ciąży i laktacji – zabieg jest niewskazany u kobiet w ciąży lub karmiących piersią z powodu potencjalnego wpływu na organizm matki i dziecka.
2. Cukrzycy – osoby z cukrzycą mogą mieć zaburzoną zdolność regeneracji tkanek, co może wpływać na efektywność i bezpieczeństwo zabiegu.
3. Infekcji skórnych – obecność aktywnych infekcji skórnych w obszarze docelowym zabiegu jest przeciwwskazaniem do lipolizy iniekcyjnej ze względu na ryzyko rozprzestrzeniania się infekcji.
Po zabiegu, w miejscu wstrzyknięcia preparatu zazwyczaj pojawia się zaczerwienienie i obrzęk. Efektem ubocznym zabiegu mogą być zasinienia po nakłuciach igłą, a także niewielki ból leczonej okolicy. Miejsce poddane zabiegowi staje się wrażliwsze na dotyk lub ucisk, może również wystąpić świąd skóry. Taka reakcja utrzymuje się zazwyczaj do kilku dni po zabiegu. Dolegliwości możemy zmniejszyć zażywając leki antyhistaminowe i tradycyjne środki przeciwbólowe.
Po wykonanym zabiegu lipolizy, jako uzupełnienie terapii, polecamy zastosowanie masażu limfatycznego, celem uruchomienia z komórek usuwania tłuszczu i ułatwienia jego transportu przez naczynia chłonne.
Zabieg lipolizy iniekcyjnej znajduje zastosowanie w wielu obszarach ciała, w których gromadzi się tkanka tłuszczowa. Główne wskazania do zabiegu lipolizy iniekcyjnej to:
1. Podbródek – lipoliza iniekcyjna może pomóc w zmniejszeniu podwójnego podbródka, który jest częstym problemem estetycznym.
2. Okolice brzucha – lipoliza iniekcyjna może być stosowana w celu redukcji tłuszczu w okolicach brzucha, co pozwala na uzyskanie bardziej płaskiego i zdefiniowanego brzucha.
3. Uda – zabieg ten może pomóc w redukcji nagromadzonej tkanki tłuszczowej w okolicy ud, co poprawia proporcje sylwetki.
Zabieg lipolizy iniekcyjnej niesie ze sobą wiele korzyści, które przyciągają coraz większą liczbę osób zainteresowanych redukcją tkanki tłuszczowej. Oto niektóre z głównych korzyści zabiegu lipolizy iniekcyjnej:
1. Bezinwazyjność – zabieg lipolizy iniekcyjnej jest bezbolesny i nie wymaga cięcia ani przewiercania skóry, co minimalizuje ryzyko powikłań i inwazyjnych działań.
2. Skuteczność – zabieg lipolizy iniekcyjnej daje widoczne rezultaty, pozwalając na redukcję objętości tkanki tłuszczowej w wybranych obszarach ciała.
3. Szybkość – zabieg jest stosunkowo szybki i można go wykonać w zaledwie kilkanaście minut, co czyni go świetną opcją dla osób o ograniczonym czasie.
4. Minimalne dolegliwości – większość pacjentów doświadcza minimalnych dolegliwości po zabiegu, które zwykle znikają po kilku dniach.