Poradnik Pacjenta

Medycyna estetyczna przechodzi prawdziwą rewolucję dzięki wykorzystaniu komórek macierzystych, które otwierają nowe perspektywy w dziedzinie regeneracji skóry i odmładzania. Ze względu na swoje unikalne właściwości, umożliwiają one poprawę wyglądu skóry, redukcję zmarszczek i efektywną regenerację tkanki.

 

 

 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas hialuronowy (HA) od dekad jest uznawany za jedno z najważniejszych odkryć w dziedzinie medycyny estetycznej. Jego unikalne właściwości, zdolność do wiązania wody oraz biokompatybilność sprawiają, że jest wszechstronnym narzędziem w walce z oznakami starzenia, a także w różnych terapeutycznych zastosowaniach. Ten polisacharyd jest naturalnie występującym składnikiem macierzy pozakomórkowej skóry, gdzie odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu nawilżenia, elastyczności i objętości tkanki.

 

CZYTAJ WIĘCEJ

W epoce wszechobecnej dbałości o zdrowie i samopoczucie, gdzie detox to hasło roku, a soki warzywne stały się codziennością, pojawił się nowy trend – wlewy witaminowe, zwane również kroplówkami witaminowymi. Niejednego z nas, zmęczonego codzienną gonitwą, kusi wizja szybkiej regeneracji za sprawą „magicznej” dawki witamin podawanej prosto do żył. Wylewasz pot na siłowni, wlewają ci życiodajne substancje prosto pod skórę – ale czy to naprawdę tak działa? Czy to prawdziwy strzał energii w dziesiątkę, czy może chemiczny podstęp cienko skryty pod płaszczem zdrowia? Chwytamy byka za rogi i rozwiewamy wszelkie wątpliwości na temat tychże witaminowych mixów.

 

Czytaj więcej