Kroplówka z kwasu Alfa-Liponowego Wrocław

Kwas alfa-liponowy (ALA) powinien znaleźć się w apteczce przede wszystkim sportowca! Zwiększa bowiem wydolność organizmu, dzięki określonej funkcji, jaką pełni w naszym organizmie – zamienia węglowodany w energię, jednocześnie obniżając apetyt i redukując tkankę tłuszczową.

Kwas alfa liponowy to ciekawa substancja, ponieważ pod względem chemicznym jest to tłuszcz, jednak pełnione przez niego funkcje upodabniają go bardziej do witamin. Kwas ten występuje naturalnie w każdej komórce organizmu. Jest to silna substancja antyoksydacyjna, co oznacza, że zwalcza wolne rodniki, odpowiedzialne za starzenie się organizmu, zmęczenie, mutację komórek czy różne choroby. Kwas alfa liponowy bierze on udział w metabolizmie, a dokładniej przyspiesza przemianę spożytego pokarmu w energię. Jednocześnie obniża apetyt. Skutecznie też zmniejsza ilość cukru we krwi oraz zwiększa wrażliwość komórek na insulinę. Działanie to wykorzystuje się w odchudzaniu.

ALA ściśle wpływa na pracę wątroby, przyspieszając utlenianie glukozy i jednoczesny wzrost stężenia glikogenu, który zwykle musimy uzupełniać po wysiłku. Dodatkowo przywraca również wrażliwość na działanie insuliny, która w miarę upływu czasu i prowadzenia aktywnego trybu życia – słabnie. Kiedy ją tracimy – tracimy też zdolność do utrzymywania energii na właściwym poziomie, a co za tym idzie – również do stopniowego budowania muskulatury. Kwas alfa-liponowy odpowiada zatem na podstawowe potrzeby naszego ciała, kiedy chcemy zwiększyć wysiłek podczas intensywnych ćwiczeń i osiągnąć zamierzony rezultat regularnych treningów.

Wątroba to narząd o wysokiej zdolności do samoregeneracji, jednak w przypadku, gdy wciąż działają na niego szkodliwe czynniki, może dość do zaburzeń, a nawet uszkodzenia narządu. Wykorzystywany jest również jako osłona dla wątroby w czasie cykli sterydowych, które bez odpowiedniej ilości witamin i minerałów znacznie obciążają narządy wewnętrzne, układ krążenia, kości i stawy. ALA wiąże substancje toksyczne (w tym metale ciężkie, które z ALA tworzą związki chelatowe), które dzięki temu są łatwiej usuwane z organizmu. Z racji swoich właściwości antyoksydacyjnych i rozpuszczalności zarówno w wodzie, jak i w tłuszczu, szybko neutralizuje wolne rodniki. Potęguje także działanie innych przeciwutleniaczy: witamy C oraz E, które na co dzień chronią komórki przed wszelkimi uszkodzeniami.

Kwas alfa liponowy zwiększa poziom L-cysteiny, ważnego aminokwasu, który jest budulcem glutationu – niezwykle istotnej dla wątroby substancji, która ma za zadanie ją odtruwać. Kwas ALA może być wykorzystywany w zarówno ostrych, jak i przewlekłych stanach chorobowych wątroby.

Jak wiadomo, każdy trening wysiłkowy wymaga odpowiedniego przygotowania. Serce, które pracuje niezwykle intensywnie podczas naszej aktywności na siłowni, potrzebuje wsparcia, aby odpowiednio szybko pompować krew. Kwas alfa-liponowy chroni naczynia krwionośne, poprawiając ich umiejętność rozluźniania się. Poprzez te właściwości obniża ciśnienie tętnicze, zmniejsza ryzyko zawału serca oraz wylewu. Zapobiega także odkładaniu się blaszek miażdżycowych, powodujących zwężenie tętnic i w efekcie miażdżycę. ALA jest polecany przez lekarzy, obok innych przeciwutleniaczy (t.j. koenzym Q10), jako suplement chroniący układ sercowo-naczyniowy podczas operacji kardiologicznych.

 

Kurację rozpoczynamy konsultacją lekarską.

Czas podania kroplówki – 40 minut.