Nasz zespół

dr Magda Dąbrowska

Lekarz

 

Założycielka MaD Clinic. Absolwentka Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Stypendystka Oregon State University USA, w laboratoriach firmy Ultradent uzyskała tytuł Key University Educator w zakresie materiałoznawstwa stomatologicznego i systemów wiążących. Posiada również absolutorium na Wydziale Filologii Angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego – specjalizacja tłumaczenia.

Jest doświadczonym lekarzem stomatologiem oraz lekarzem medycyny estetycznej. Od kilku lat współpracuje ze Stowarzyszeniem POIESIS – Perioral and Oral Integrated Esthetic Sciences International Society, czyli Międzynarodowym Towarzystwem Połączonych Nauk Zajmujących się Estetyką Wokół – i Wewnątrzustną. Prezesem tego stowarzyszenia jest Ezio Costa, profesor nadzwyczajny na Uniwersytecie w Cagliari, członek Komitetu Koordynującego studia podyplomowe na kierunku „Estetyka wewnątrz- i wokółustnych tkanek w stomatologii” na wydziale medyczno–chirurgicznym Uniwersytetu w Padwie.

Od 1994 roku dr Dąbrowska zajmuje się również tłumaczeniami technicznymi z zakresu medycyny ogólnej, implantologii, materiałoznawstwa i stomatologii. Dotyczy to zarówno tłumaczeń pisemnych (artykuły m.in. dla wydawnictw Quintessence czy Forum), jak i bezpośrednich (konsekutywne oraz symultaniczne ).

Znana z umiejętności współpracy w wielospecjalistycznych zespołach wprowadzających nowe technologie w medycynie. Współuczestnik prac prowadzonych przez Profesor Czesława Skierbiszewskiego w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego twórcy m.in niebieskiego lasera (Blu- Ray).

W Korei Południowej (Seul, Busan) przeszła szkolenia dotyczące zagadnień radzenia sobie z trudnymi przypadkami we współczesnej chirurgii twarzowo-czaszkowej i estetycznej. Na Uniwersytecie Jeju (Jeju National University) w Korei Południowej uczestniczyła w pracach zespołu wprowadzającego do zastosowań klinicznych implanty drukowane w technologii 3D wszczepiane w rozległych interwencjach w obrębie twarzoczaszki.

Z firmą SELEX, jako kierownik medyczny zespołu, tworzyła nowe urządzenie do przeszczepu włosów metodą FUE. Była odpowiedzialna m.in. za stworzenie całościowych procedur procesów przygotowujących do przeszczepu oraz postępowania pozabiegowego. Od 2017 roku nauczyciel akademicki na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Opolskiego (Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu).

Dr Magda Dąbrowska wykonuje zabiegi z zakresu: implantologii, implantoprotetyki, protetyki estetycznej, gnatologii, periodontologii, rehabilitacji schorzeń stawów skroniowo-żuchwowych, fizjoterapii narządu żucia oraz powiązanych z nim mięśni i stawów, a także: odontojatrii (pełna diagnostyka w obrębie twarzoczaszki przed rozpoczęciem leczenia, zlecenie odpowiednich badań – radiologicznych, laboratoryjnych, mikrobiologicznych oraz konsultacji z lekarzami innych specjalności, zebranie wszystkich danych oraz przedstawienie kompleksowego planu leczenia i wprowadzenie go w życie, nadzór merytoryczny), laseroterapii (leczenie z zastosowaniem laserów YAG-Neo, CO2, Erb-Yag), medycyny estetycznej.

Specjalizuje się w kompleksowo pojmowanej medycynie regeneracyjnej i terapiach z zastosowaniem komórek macierzystych.

Damian Fortunka

Prezes

Dorota Misztal

Pracownik administracyjny