Kroplówka z Karnozyną Wrocław

Jest to substancja, która naturalnie występuje w organizmie, jednak wraz z wiekiem poziom jej wytwarzania maleje, a szczególnie w miejscach, gdzie występuje duże zapotrzebowanie na energię, m.in.: w mózgu, sercu i mięśniach szkieletowych.
Naturalnym źródłem L-Karnozyny jest mięso, drób oraz ryby. Substancja może być stosowana przez osoby, którym zależy na wzmocnieniu rozrostu mięśni. Ponadto preparat jest wykorzystywany w celu pobudzenia procesów oczyszczających organizm ze szkodliwych substancji. Karnozyna poprawia ogólny stan zdrowia
i przyspiesza procesy gojenia się ran, a ponadto wykazuje właściwości antyoksydacyjne oraz ochronne względem układu krwionośnego.
 Można ją stosować profilaktyczne w celu zmniejszenia ryzyka zawału serca.

 

Warto zwrócić uwagę, że karnozyna przenika barierę krew-mózg. Chroni przed działaniem wolnych rodników oraz drobnocząsteczkowych aldehydów. Jest również potencjalnym czynnikiem terapeutycznym rozmaitych schorzeń, w których kluczową rolę odgrywa stres, są to np. choroby sercowo-naczyniowe, neurodegeneracyjne (choroba Parkinsowa czy Alzhaimera), czy metaboliczne. Od dawna wykorzystywana jest również z powodzeniem przez sportowców jako suplement diety o działaniu wspomagającym regenerację mięśni szkieletowych, wspomagającej wzrost i rozwój tkani mięśniowej oraz kształtowanie sylwetki. Karnozyna zmniejsza gromadzenie się kwasu mlekowego oraz poprawiaj siłę skurczu mięśni.

W tkance mięśniowej, karnozyna działa głównie jako bufor jonów wodorowych oraz jako antyoksydant, czyli zmiatacz reaktywnych form tlenu. Uważa się, że zdolności buforujące karnozyny w trakcie wysiłku fizycznego są znacznie większe niż dwuwęglanów czy nieorganicznych fosforanów.

Warto zapamiętać, że karnozyna jest związkiem o szerokim wachlarzu działań biologicznych.

Pomimo tak pożądanych przy wysiłku fizycznym właściwości, stosowanie doustne karnozyny jest mało efektywne ze względu na jej rozkład w przewodzie pokarmowym, zanim dotrze do mięśni.

Dla sportowców zawodowych nawet niewielka poprawa wydolności staje się kluczowa.
Piękna i gładka skóra dzięki karnozynie. Ponieważ zapobiega procesom glikacji komórek, przez co zmniejsza elastyczność włókien kolagenowych i hamuje powstawanie pierwszych oznak upływającego czasu na skórze w postaci zmarszczek. Co więcej, poprawia koloryt skóry oraz działa odmładzająco na jej komórki.

 

Kurację rozpoczynamy konsultacją lekarską.

Czas podania kroplówki – 40 minut.