Kroplówka z Witaminy B3 Wrocław

Witamina B3 (PPniacyna, kwas nikotynowy) jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania mózgu i obwodowego układu nerwowego. Ponadto kwas nikotynowy bierze udział w syntezie hormonów płciowych, kortyzolu, toroksyny i insuliny.

Amerykańscy naukowcy odkryli także inne właściwości witaminy B3. Poprawia ona zdolność komórek odpornościowych do zabijania bakterii Staphylococcus aureus (gronkowiec złocisty). Pod wpływem witaminy zwiększa się liczba neurofilów – białych krwinek, które potrafią zabijać i pochłaniać szkodliwe bakterie. Prawdopodobnie „włączane” są pewne przeciwbakteryjne geny. Mimo że nie ma bezpośrednich dowodów z badań klinicznych, autorzy są zdania, że przyjmowanie suplementów witaminy B3 mogłoby zwiększyć skuteczność leczenia zakażeń gronkowcowych innymi lekami, np. antybiotykami.

Naukowcy z Politechniki Federalnej w Lozannie wykazali, że witamina B3 może… dodać pewności siebie. Jak zauważyli badacze, witamina B3 (niacyna) zwiększa aktywność mitochondriów w jądrze półleżącym – rejonie mózgu odpowiedzialnym za odczuwanie przyjemności – wywołuje obniżenie poziomu lęku.

Objawy i skutki niedoboru:

  • może prowadzić do rozwoju pelagry – zaczerwienienie i szorstkość skóry
    w miejscach narażonych na promienie słoneczne, otarcia i ucisk,
  • tworzenie się pęcherzy, które po pęknięciu zmieniają się we wrzody,
  • przebarwienia (ciemnobrązowe plamy) w szczególności na dłoniach, szyi
    i twarzy, złuszczenia naskórka,
  • stan zapalny jamy ustnej i języka,
  • zaburzenia układu pokarmowego prowadzące do biegunki,
  • zapalenie nerwów, zaburzenia układu nerwowego.

 

 

 

 

 

 

Kurację rozpoczynamy konsultacją lekarską.

Skład każdej kroplówki dobierany jest indywidualnie według wskazań lekarza.

Czas podania kroplówki – 40 minut.